Witamy w dziale wydarzenia
SPEKTAKL TEATRALNY W NOWYM TARGU ,, PRZYGODY DOROTKI" 2022/23

W dniu 19 listopada 2022r, przedszkolaki z grup: Słoneczka, Sarenki i  Jeżyki wybrali się do MOKU w Nowym Targu na przedstawienie teatralne pt.,, Przygody Dorotki”. W drodze do Nowego Targu przejeżdżaliśmy przez Krauszów, gdzie znajdują się piękne zarybione stawy, oraz śnieżki rowerowe .W centrum kultury na scenie pojawili się aktorzy, przy kolorowej scenografii i pięknej choreografii muzyczno tanecznej przedstawili przygody Dorotki z napotkanymi przyjaciółmi, którzy wspólnie zmierzali do czarnoksiężnika z krainy Oz. To on właśnie powiedział im, że są odważni, mądrzy, dobrzy i on im nic nie musi dawać , bo to wszystko mają czego szukali i chcieli dostać od niego. Piękne przesłania z podsumowania spektaklu:

SERCA NIE SĄDZI SIĘ PO TYM , JAK MOCNO KOCHASZ TY, ALE PO TYM JAK KOCHAJĄ CIĘ INNI

DOM TWÓJ TAM, GDZIE SERCE TWOJE

CZYTAJMY DZIECIOM CODZIENNIE 2022/23

Darmowe grafiki wektorowe Półki na książki

„Pokochać książkę” – to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej w naszym przedszkolu już od kilku lat. Głównym celem  działań jest spowodowanie, aby codzienne czytanie dzieciom w przedszkolu i w domach rodzinnych stało się nawykiem, oraz by dzieci pokochały książki. Aby osiągnąć ten cel potrzebny jest dostęp dzieci do książek i zaangażowanie dorosłych, zarówno nauczycieli jak i rodziców.  Pani Kasia Stolarczyk, która jest autorem innowacji oraz liderem działań promujących czytelnictwo w naszym przedszkolu dba o to, aby skutecznie zainteresować dzieci książkami i zaangażować dorosłych do czytania dzieciom.

KSIĄŻKI W PRZEDSZKOLU - GALERIA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - 20.09.2022

Puk! Puk! ? Teatr Chrząszcz w Trzcinie

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to ważne święto dla wszystkich przedszkolaków, dlatego ten dzień w naszym przedszkolu był wyjątkowy. Były życzenia, słodki poczęstunek oraz prezenty:  nowe zabawki do każdej sali.  Największą atrakcją był występ Teatru Chrząszcz w Trzcinie ze spektaklem „Puk, puk”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły poczynania wesołej kaczki i spokojnego mamuta. Spektakl uświadomił dzieciom jak ważna jest przyjaźń i pomaganie sobie nawzajem.

TEATR W PRZEDSZKOLU - GALERIA