Przedszkole Gminne w Rabie Wyżnej

Wydarzenia

Witamy w dziale wydarzenia
Rodzinny konkurs plastyczny "Na grzyby" - 2023/24

Jesień, Dynie, Odchodzi, Spadek, Natura

Na pożegnanie jesieni w naszym przedszkolu zorganizowany został rodzinny konkurs plastyczny "Na grzyby". Zadaniem dzieci było wykonanie wraz z rodzicami pracy tematycznie związanej z wyprawami na grzyby. W konkursie wzięło udział 86 dzieci. Prace uczestników można było podziwiać na wystawie w holu przedszkola. Wszystkie prace zostały nagrodzone zestawami kreatywnymi i dyplomami. 

KONKURS "NA GRZYBY" - GALERIA

Pasowanie na przedszkolaka - 2023/24

Śpiewanie, Dzieci, Dziecko, Grupa

Dnia 22 listopada w grupie Biedronki i Słoneczka odbyło się pasowania na przedszkolaka . Dzieci wraz z rodzicami bawili się przy piosenkach  Podajmy sobie ręce, Nie chcę Cię, Samochody. Następnie przedszkolaki przedstwiły swoje grupowe wierszyki i piosenki. Dla rodziców były również przygotowane zadania.Trzeba było narysować misia przy piosence ,, Misia łatwo narysować" , oraz rozpoznać znaczek swojego dziecka. W dalszej części nastąpiły przyrzeczenia dzieci i rodziców, a po nim dzieci zostały pasowane przez panią dyrektor na przedszkolaka. Dzieciom z tej okazji wręczono dyplomy i piękne książeczki. Po występach rodzice zaprosili dzieci i wychowawców na słodki poczęstunek, gdzie wspólnie ucztowali i miło spędzili ten dzień. 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - GALERIA

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa - 2023/24

Trofeum, Osiągnięcie, Nagroda, Puchar

17 listopada w Spytkowicach miała miejsce XVI Międzyprzedszkolna  Olimpiada Sportowa zorganizowana przez Gminne Przedszkole „Stokrotka” W Spytkowicach.  Nasze przedszkole reprezentowali: w kategorii 3-latków: Leo Majchrowicz - I miejsce, Klemens Molek, Hania Bachleda - II miejsce, Julia Cikowska - V miejsce, w kategorii 4-latków: Rozalia Świder - V miejsce, Magdalena Harkabuz, Miłosz Kurek - II miejsce, Adam Łajka, w kategorii 5-latków: Oliwia Kowalczyk - IV miejsce, Natalia Cieplińska, Patryk Sutor, Paweł Karkula - VI miejsce . Wszyscy uczestnicy za udział w zawodach i sportową rywalizację otrzymali nagrody,  dyplomy i medale. W kategorii 3-latków nasze przedszkole otrzymało puchar. Gratulujemy wszystkim małym sportowcom.

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW - GALERIA

Wycieczka "Jeżyków" do Orawskiego Rancza - 2023/24

Zagroda Edukacyjna Orawskie Ranczo - Agroturystyka - Powiat nowotarski -  Agroturystyka

W dniu 12 października dzieci z grupy "Jeżyki" wybrały się do Zagrody Edukacyjnej "Orawskie Ranczo" w Harkabuzie. Przedszkolaki miały za zadanie znaleźć Skrzata Balbinkę. Do wioski skrzatów dotarły odnajdując zagubione przez Balbinkę rzeczy. Tam mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat lasu i jego darów. Razem ze skrzacikiem dzieci miło spędziły czas na zabawie i poznawaniu lasu.

WYCIECZKA - ORAWSKIE RANCZO - GALERIA

Powitanie Jesieni - 2023/24

Jesień, Spadek, Pory Roku, Ogród

Do naszego przedszkola ze śpiewem na ustach przybyła Pani Jesień ze swoimi jesiennymi darami. Dzieci rozwiązywały jesienne zagadki i pomagały w porządkowaniu darów. Każda grupa wykonała dla Jesieni szal z liści, a w prezencie od Jesiennej Damy przedszkolaki otrzymaly piękne bukiety do sal oraz kosze pełne owoców. To było bardzo ciekawe spotkanie.

POWITANIE JESIENI - GALERIA

Występ Baśniowej Kapeli "Pierwsze koty za płoty" - 2023/24

Pierwsze koty za płoty - piosenki dla dzieci i słuchowisko - Biała Łódka

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu gościliśmy Baśniową Kapelę. Zespół przedstawił dzieciom słuchowisko muzyczne pt: "Pierwsze koty za płoty". Przedszkolaki z uwagą  wysłuchały opowieści o kociej rodzince i brały czynny udział w przedstawieniu śpiewając piosenki. W prezencie od baśniowej Kapeli otrzymaliśmy płytę z piosenkami i słuchowiskiem oraz kocie kolorowanki. Pani Dyrektor złożyła wszystkim przedszkolakom życzenia i poczęstowała cukierkami. 

WYSTĘP BAŚNIOWEJ KAPELI - GALERIA

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2022/2023
W dniu 22 czerwca 2023r. dla grup Sarenki i Słoneczka, był to ostatni pożegnalny występ, przygotowany na zakończenie roku szkolnego. Na tą uroczystość wychowawcy przygotowali z dziećmi program artystyczny pod hasłem ,, Już czas pożegnać Was..” Dzieci zaprosiły rodziców, nauczycieli oraz pracowników przedszkola na ten szczególny dzień . Wszystkie dzieci przygotowały się perfekcyjnie, indywidualnie recytując treści podsumowujące okres trzech lat pobytu w grupach przedszkolnych. Dzieci podziękowały pani dyrektor, nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za wkład włożony w wychowanie i nauczanie oraz opiekę. Wychowawcy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć z wychowawcami oraz kolegami i koleżankami. Rodzice podziękowali pani dyrektor , wychowawcom i wszystkim nauczycielom oraz pracownikom przedszkola za wkład w rozwój edukacyjny ich dzieci.

 

Spacer do lasu 2022/23

Droga, Pole, Lato, Projekt, Drzewa

19 czerwca wszystkie grupy wybrały się na długi spacer do lasu. Taka wyprawa to nasza coroczna tradycja na powitanie kalendarzowego lata. Po drodze przedszkolaki mogły podziwiać letnie krajobrazy, słuchać śpiewu ptaków oraz obserwować bociana w gnieździe. Pod lasem na dzieci czekały grilowane kiełbaski przygotowane przez pana Jasia i zabawy na polanie. To był wspaniale spędzony czas.

SPACER DO LASU - GALERIA

Zajęcia muzyczne w szkole - 2022/23

Sylwetka, Musical, Klucz Wiolinowy, Bas

Dnia 14 czerwca grupy: Słoneczka" i "Sarenki" brały udział w zajęciach muzycznych z p. Mariolą Chowaniec i uczniami z VII klasy ze Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej. Przedszkolaki ze starszymi kolegami wyszukiwali ukrytych w balonikach zagadek pana Bemola, podążając śladem muzycznych symboli. Dzieci świetnie się bawiły i zdobyły certyfikat "Tropiciela Muzyki". 

ZAJĘCIA MUZYCZNE - GALERIA

 

Starszaki w szkole 2022/23

Dzieci, Szkoła, Edukacja

5 czerwca starszaki z grupy “Słoneczka” oraz “Sarenki”  odwiedziły Szkołę  Podstawową im. św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Pod opieką Pani Pedagog Edyty Makoś-Siepak,  koordynatora spotkania, starszaki miały okazję poznać tajniki szkolnej przygody. Pani Pedagog oprowadziła przedszkolaków po szkole.

Dzieci  miały okazję zwiedzić sale lekcyjne, gdzie mogły zobaczyć kolorowe i przytulne przestrzenie, w których uczniowie spędzają czas na nauce i zabawie. Starszaki były zachwycone plastycznymi pracami na ścianach, licznymi planszami edukacyjnymi oraz kącikami tematycznymi, które rozbudzały ich ciekawość i fantazję. Zwiedziły także stołówkę oraz sekretariat. Dzieci mogły poznać Panie uczące w “zerówce”, przywitać się ze starszymi kolegami - absolwentami naszego przedszkola. Przedszkolaki mogły przekonać się, że szkoła to przyjazne miejsce, gdzie można się uczyć i bawić, poznawać świat i nawiązywać nowe przyjaźnie. Tak miło spędzony czas oraz pozytywne wrażenia pozwolą dzieciom łatwiej zaadaptować się w szkole. Jesteśmy pełni nadziei, że po wakacjach chętnie tu wrócą, a na ich twarzach będzie gościł uśmiech.

Spotkanie to było nie tylko wyjątkowym doświadczeniem dla starszaków, ale również dowodem na to, że współpraca i wzajemne wsparcie między przedszkolem a szkołą  przynosi wiele korzyści. Wydarzenie to z pewnością wzbudziło u dzieci pozytywne odczucia, umocniło ich poczucie tożsamości z przyszłą szkołą i zachęciło do dalszego rozwijania swoich umiejętności i pasji.

 

STARSZAKI W SZKOLE - GALERIA

W Remizie Strażackiej 2022/23

Straży Pożarnej, Dom, Budynek, Ogień

6 czerwca strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabie Wyżnej zaprosili wszystkie przedszkolaki do remizy strażackiej, aby opowiedzieć im o pracy strażaka. Dzieci mogły pooglądać sprzęt ratowniczy i wozy strażackie. Każdy przedszkolak mógł spróbować swoich sił w używaniu węża gaśniczego. Na koniec spotkania strażacy przygotowali pokaz gaszenia pożaru. Dziękujemy wszystkim Strażakom za zaangażowanie i czas. 

W REMIZIE STRAŻACKIEJ - GALERIA

 

Dzień Dziecka 2022/23

Lody, Deser, Czekolada, Truskawka

1 czerwca świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Dziecka. Z tej okazji nasz przedszkolny ogród zmienił się w bajkową krainę pełną dmuchanych atrakcji. Dzieci mogły hasać i brykać przez caly dzień. Śmiechom i piskom nie było końca, a dla ochłody mieliśmy pyszne lody. To był wspaniały dzień.

DZIEŃ DZIECKA - GALERIA

 

WYJAZDOWY DZIEŃ MAMY

 

Obraz znaleziony dla: Mama Grafika

25 maja 2023 r. wszystkie dzieci wspólnie ze swoimi mamusiami i wychowawcami wyjechały wspólnie do Rabki, aby w przeddzień Dnia Matki świętować wspólnie ten dzień. W teatrzyku Rabcio obejrzały nietypowy, ale ciekawy teatrzyk cieni pt. "Robaczki". Po tym spektaklu wszystkie dzieci wystąpiły na deskach teatru, aby złożyć życzenia swoim Mamusiom . Recytowały wiersz specjalnie dla nich przygotowany, śpiewały piosenkę  tylko im dedykowaną. Potem przyszedł czas na prezenty dla Mam i moc uścisków i całusów. Mamusie zabrały swoje pociechy na wspólne lody i deserki. To był piękny czas dla Mam i dzieci.  

Majowe Świętowanie 20022/23

Darmowe ilustracje Serce

Majowe Święta to okazja by przypomnieć przedszkolakom nasze symbole narodowe. Przedszkolną akademię patriotyczną rozpoczęliśmy od filmu edukacyjnego o Polsce, a starszaki przygotowały krótki występ patriotyczny. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego nastąpilo uroczyste wywieszenie flagi na budynku przedszkola. 

MAJOWE ŚWIĘTOWANIE - GALERIA

Konkurs charytatywny - Wielkanocny stroik 2022/23

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na wielkanocną ozdobę. Na konkurs zgłoszono 76 przepięknych stroików. W podziękowaniu za udział w konkursie wszyscy autorzy prac zostali obdarowani kreatywnymi upominkami. Konkurs miał charakter akcji charytatywnej. Wszystkie ozdoby zostały sprzedane podczas wielkanocnego kiermaszu. Zebrane fundusze w kwocie 2250 zł zostaną przekazane na konto chorych dzieci: Mikołaja Świdra i Artura Porębskiego. Dziękujemy za udział w akcji.

Wielkanocny stroik - galeria

PORANEK WIELKANOCNY - 2022/23

Zmartwychwstanie Pańskie - Życzenia 2016 - YouTube

 

W wielkim tygodniu grupa Sarenek przeniosła wszystkich przedszkolaków w czasy Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pod kierunkiem wychowawczyni Bernadety Stopki starszaki odegrały sceny jakie miały miejsce przy grobie Pańskim. Pięciolatki fantastycznie wcieliły się w postaci żołnierzy pilnujących grobu, niewiast idących namaścić ciało Pana, aniołów odsłaniających pusty grób oraz główną postać samego Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Przygotowana scenografia wykonana przez p . B. Stopka, utwory muzyczne o treściach religijnych  wprowadzały w nastrój zadumy, a zarazem radości ze Zmartwychwstania Pana. Całość przedstawienia dopełniły wiersze o tradycjach Wielkanocnych obchodzonych na tą pamiątkę w każdej katolickiej rodzinie.Na koniec wszyscy aktorzy złożyli przedszkolakom i Rodzicom świąteczne życzenia. Pani dyrektor Grażyna Świerk podziękowała za świetne przygotowanie występu oraz grę aktorską  wszystkich  dzieci z grupy Sarenek oraz jednej z grupy Słoneczka.

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2022/23

Darmowe ilustracje Puzzle

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego z tej okazji w naszym przedszkolu z inicjatywy nauczyciela wspomagającego , pani Anetki Kosek odbył się specjalny Niebieski Dzień. Przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko i każdy otrzymał niebieski balonik. W starszych grupach pani Anetka przybliżyła dzieciom pojęcie autyzmu. W ten sposób chcieliśmy pokazać zrozumienie dla osób z autyzmem i ich rodzin.

NIEBIESKI DZIEŃ - GALERIA

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpety 2022/23

Darmowe zdjęcia Boże narodzenie

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. W tym dniu ludzie na całym świecie okazują swoją solidarność z chorymi zakładając skarpetki nie do pary. Nasze przedszkole także włączyło się do akcji i tego dnia wszyscy ubraliśmy skarpetki nie do pary: dzieci, nauczyciele i nawet pani Wiosna :).

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY - GALERIA

Powitanie Wiosny 2022/23

Darmowe ilustracje Akwarela

21 marca do przedszkola przybyła pani Wiosna. Przedszkolaki przywitały gościa wiosennymi piosenkami, tańcami i wierszykami. Każda grupa na powitanie nowej pory roku wykonała pracę plastyczną przedstawiającą wiosenne widoki. Wiosna przekazała dzieciom ważne przesłanie, aby szanowały przyrodę i dbały o wszystkie roślinki i zwierzątka. 

POWITANIE WIOSNY - GALERIA

SPOTKANIE Z POLICJANTEM 19 STYCZNIA 2023

Przed okresem feryjnym oraz dniem Babci i Dziadka dzieci w przedszkolu odwiedził pan policjant. Swoją prelekcję poświęcił omówieniu bezpieczeństwa dziadków narażonych przez oszustów , którzy wykorzystują na różne sposoby ufność starszych ludzi  i często ich okradają z osczędności życia. Wspólnie z dziećmi omówił również zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Na koniec spotkania przekazał dzieciom laurki dla dziadków z ostzeżeniami przed oszustami.