PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJACH CHARYTATYWNYCH

Drodzy Rodzice wraz z dziećmi - serdecznie dziękujemy Wam za włączenie się do akcji pomocy Polakom na Litwie - zebrane w przedszkolu dary już trafiły do naszych Rodaków.  A oni sami wyrazili nam swą wielką wdzięczność za pamięć o nich i okazane serce.

Początkiem grudnia zakończyliśmy również ogólnopolską Akcję „Łańcuch Dobra”. Dzieci spisały się na medal, ale i wielu z Was drodzy Rodzice zaangażowało się w  jego tworzenie. Dziękujemy. Łańcuch osiągnął długość 562 metry!!! Cieszymy się, że zostały nim przyozdobione choinki bożonarodzeniowe w prezbiterium Kościoła Parafialnego w Rabie Wyżnej, jak  również choinka w Banku Spółdzielczym. Co więcej każdy chętny przedszkolak mógł zabrać do domu kawałek łańcuszka, aby w ten sposób pamiętać o tych nieuleczalnie chorych dzieciach. Udało się nam także zebrać do puszki 310 złotych!!!, które w całości zostały wpłacone na konto Fundacji Pro Salute zajmującej się pomocą dzieciom z dystrofią mięśniową.

A na koniec najważniejsza wiadomość:) Rekord długości kolorowego łańcucha został pobity!!!

Tegoroczny Łańcuch Dobra miał 124km 930m 92cm. W akcji uczestniczyło ponad 15913osób z całej Polski ze 138 placówek ze 102 miejscowości :)

OGÓLNOPOLSKA AKCJA

Łańcuch z papierowych kółek Jedna z pierwszych zabawek, które robił niemal  każdy z nas. Tradycyjny łańcuch wykonan? | Live lokai bracelet, Lokai  bracelet, Jewelry

„ŁAŃCUCH DOBRA”

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Łańcuch Dobra”. Wspólnie spróbujemy pobić rekord długości łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego podczas II edycji  akcji, czyli długości 115 km 497 m 7 cm.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Pro  Salute” z siedzibą w Białymstoku, które zajmuje się pomocą dzieciom z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki  Rehabilitacji Dziecięcej UMB.

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie  są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi,  którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może  nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie  jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się  zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć  z chorobą. Z roku na rok dzieci z DMD borykają się z coraz większymi problemami - narastają nie tylko objawy choroby, ale i wzrasta świadomość dzieci o chorobie i jej  skutkach - stad chcemy pokazać, że jak nam uda się pobić rekord Łańcucha Dobra z  poprzedniego roku, tak im uda się pokonać kolejne problemy.

Akcja rozpocznie się w naszym przedszkolu już w tym tygodniu a zakończy się w dniu 01.12.2021.

Jeśli dzieci wraz z Rodzicami wyrażą chęć zakupienia kawałka łańcucha, który jak wierzymy będzie baaaardzo długi to będzie taka możliwość. Zaś dochód ze sprzedaży łańcucha będzie przeznaczony w 100% na terapię i rehabilitację dla dzieci  z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB  i Stowarzyszenia Pro Salute i/lub obóz rehabilitacyjny, na doposażenie i remont sal  szpitalnych i sal ćwiczeniowych dzieci w Klinice.

Długość łańcucha, liczba placówek i osób tworzących ogólnopolski Łańcuch  Dobra, zostaną podane do publicznej wiadomości, w tym na portalu Facebook,  w mediach oraz stronie internetowej Stowarzyszenia w dniu 06.12.2021.

TRUDNE PROBLEMY? PROSTE ROZWIĄZANIA. cz.1

"MAŁY UPARCIUCH  - A WIĘC KUP MI TO O CO PROSZĘ."

Drodzy rodzice.

Doskonale wiemy, że przedszkolaki mają już swoje zdanie na wiele tematów. Zdarza się że toczą z nami zażarte dyskusje, które czasem przeradzają się w kłótnie o słodycze, nową zabawkę w sklepie czy porę pójścia do łóżka. Często w takich sytuacjach logiczne argumenty nie działają… a zwykła sprzeczka może przerodzić się w potężną awanturę podczas której dziecko demonstruje swoje niezadowolenie płaczem czy nawet histerią….

Co w takiej sytuacji my jako rodzice możemy zrobić?

APEL PRZEDSZKOLAKA DO RODZICA

Drodzy rodzice!

Wychowanie małego człowieka  - jakim jest nasz przedszkolak - to jedno z najtrudniejszych zadań, z którym musi się zmierzyć każdy rodzic. Zachęcam do zapoznania się z poniższym, jakże uniwersalnym tekstem , który może być dla nas dorosłych – tak rodziców jak i nauczycieli inspiracją w wychowaniu naszych pociech.

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI NT. EMOCJI I UCZUĆ

Drodzy rodzice.

Wszyscy wiemy, że emocje to nieodłączny element naszego życia i życia naszych dzieci. Ważne abyśmy od najmłodszych lat naszego dziecka  uczyli go rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć i emocji. Bardzo często jest jednak tak, że o emocjach rozmawiamy z dziećmi dopiero wtedy, kiedy zachodzi taka konieczność. A efekt takiej rozmowy nie zawsze jest zadawalający. A więc jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, jak uczyć ich radzenia sobie z nimi? Cały artykuł znajduje się w zakładce: KĄCIK PEDAGOGA