PORANEK WIELKANOCNY - 2022/23

Zmartwychwstanie Pańskie - Życzenia 2016 - YouTube

W wielkim tygodniu grupa Sarenek przeniosła wszystkich przedszkolaków w czasy Zmartwychwstania Pana Jezusa. Pod kierunkiem wychowawczyni Bernadety Stopki starszaki odegrały sceny jakie miały miejsce przy grobie Pańskim. Pięciolatki fantastycznie wcieliły się w postaci żołnierzy pilnujących grobu, niewiast idących namaścić ciało Pana, aniołów odsłaniających pusty grób oraz główną postać samego Zmartwychwstałego Pana Jezusa. Przygotowana scenografia wykonana przez p . B. Stopka, utwory muzyczne o treściach religijnych  wprowadzały w nastrój zadumy, a zarazem radości ze Zmartwychwstania Pana. Całość przedstawienia dopełniły wiersze o tradycjach Wielkanocnych obchodzonych na tą pamiątkę w każdej katolickiej rodzinie.Na koniec wszyscy aktorzy złożyli przedszkolakom i Rodzicom świąteczne życzenia. Pani dyrektor Grażyna Świerk podziękowała za świetne przygotowanie występu oraz grę aktorską  wszystkich  dzieci z grupy Sarenek oraz jednej z grupy Słoneczka.