MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA 2022/23

rok temu

W poniedziałek  21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA (ustanowiony przez Sejm RP w 2014 roku). Przedszkolny  pedagog, pani Edyta Makoś-Siepak zadbała o to, aby upowszechnić wiedzę o prawach dziecka. Była to doskonała okazja do realizacji ciekawych i rozwijających zajęć uzupełniających wiedzę dzieci na temat ich praw.  Odbyły się rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów np. o prawie do miłości, zabawy, nauki, opieki, integracji. Przedszkolaki podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat praw dziecka (powodami do radości, uśmiechu oraz tym, co może powodować, że są smutne, co sprawia im przykrość). Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.

WSZYSCY MAMY PRAWA – BAJKA DLA DZIECI

Animacja „Wszyscy mamy prawa" skierowana jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jej celem jest przybliżenie zapisów Konwencji o prawach dziecka.

DZIEŃ PRAW DZIECKA - GALERIA