PORANEK WIELKANOCNY

12 kwietnia wszystkie przedszkolaki wzięły udział w poranku wielkanocnym. Pani katechetka Zofia przybliżyła dzieciom treści związane z Męką i Zmartywchwstaniem Pana Jezusa . W spsób obrazowy i interesujący  opowiedziała o tych wydarzeniach. Dzieci słuchały z zaciekawieniem  Wytłumaczyła znaczenie  symboli pokarmów, wspólnie ze starszakami , które w Wielką Sobotę święcimy w kościele, a w Niedzielę Wielkanocną spożywamy przy wspólnym  rodzinnym stole. Obraz znaleziony dla: symbole wielkanocneGrupa Sarenki rozradowała serca śpiewając radosne pieśni na cześć Boga, połączone z animacja ruchową.

W ten dzień pani Marta  Z. rozdała dzieciom nagrody z tytułu konkursu  rodzinnego na stroiki wielkanocne. W tym konkursie wzięło udział 64 rodzin. Dochód ze sprzedaży stroików na wielkanocne stoły został przekazany na leczenie małego Mikołaja. Bardzo srdecznie dziękujemy wszystkim, którzy chcięli wziąć udział w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie.

Na koniec pani Bernadeta S. w imieniu nieobecnej pani dyrektor, nauczycieli i pracowników przedszkola złożyła wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom najlepsze życzenia świąteczne. Aby tradycji stało sie zadość wszyscy otrzymali symboliczne słodkie jajeczka.