AKCJA ,,SZKOŁA PAMIĘTA

Szkoła pamięta? ? zachęcamy do włączenia się do akcji MEN - Mazowiecki  Urząd Wojewódzki w Warszawie - Portal Gov.pl

W ramach ogłoszonej przez ministerstwo edukacji akcji ,, Szkoła pamięta” najstarsze grupy przedszkolne 5 latki  wspólnie z 4 latkami, odwiedziły miejsca , które upamiętniają, tych, którzy walczyli w obronie ojczyzny. Przy każdym  miejscu  pamięci wychowawczynie przekazały dzieciom, krótki zarys historyczny  tablic pamiątkowych. Pani Jolanta Trybuła – Fic wspomniała o tablicy upamiętniającej 100 – lecie odzyskania niepodległości przez walczących Polaków . Przy pomniku upamiętniającym żołnierzy Armii Krajowej, zesłańców i więźniów obozów sowieckich i hitlerowskich Pani Bernadeta Stopka, wspomniała dzieciom ich bohaterstwo i waleczność oraz wielką odwagę i często poświęcenie życia, dla wolnej Polski. Kolejnym miejscem, w którym dzieci mogły zapalić znicz, był pomnik   św. Jana Pawła II oraz żyjącego naszego rodaka arcybiskupa Stanisława Dziwisza. Dzieci  oddały cześć i chwałę bohaterom śpiewając hymn Polski oraz recytując wiersze o symbolach narodowych. To był dzień szczególnej pamięci o tych, których już nie ma, ale w naszej pamięci pozostaną  na wieki.