23.09.2021 - WITAMY W PRZEDSZKOLU PANIĄ JESIEŃ

Ten dzień był bardzo ciekawy zwłaszcza dla najmłodszych grup. Pani Jesień połączyła się drogą elektroniczną z grupą Myszek i Sarenek , prowadząc  z nimi warsztaty literackie oraz zostawiając swój portret do pokolorowania według własnej inwencji twórczej, jak również zestaw zabaw dla grup.

Leonid Afremov, Drzewa, Jesienne, Park Na Pulpit

Przed południem pani Jesień dotarła do przedszkola. Grupy Jeżyki i Sarenki  radośnie ją przywitały. Weszła do sali z koszami pełnymi  darów przyrody, które zabrała  w ogrodach i sadach. Była to wyjątkowa pani Jesień.Rozmawiała z dziećmi prezentując im wszystko co miała w koszach . Oto fragmenty spotkania.

,,Jestem sobie pani Jesień,

Kolorami zmieniam świat.Leonid Afremov, Drzewa, Jesienne, Park Na Pulpit

W koszach wiele darów niosę,

które dziś pokażę wam.

Pożegnałam piękne lato,

które ogrzewało was.

Teraz ja tutaj  zagoszczę,

bo to na mnie przyszedł czas.

Ja pomagam wam pozbierać ,

wszystko co w ogrodach jest

co urosło tam przez lato

I Jesienią zbiera się.Szkoła Podstawowa im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach - Dary jesieni

Zatem w koszu mam  kapustę,

marchew, pietruszkę , paprykę , fasolę,

jarmuż, ziemniaki i pomidory.

A zaś z krzewów te malinki ,

z których soczki robi się.

Po nich macie  piękne minki

I choroba znika też.

Czas też również na orzechy,

włoskie oraz leszczynowe,

Smaczne , chrupie no i zdrowe.

A kasztany i żołędzie

do kącika daje wam.

Nimi bawić się będziecie

I wesoło będzie tam.

Tak to pani Jesień  prowadziła spotkanie z dziećmi .Oczywiście była bardzo hojna, obdarowując przedszkolaczków kolorowymi liśćmi oraz orzechami włoskami do schrupania.