Powitanie Wiosny - 2023/24

miesiąc temu

Kwiat, Akwarela, Wiosna, Natura, Obraz

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca przedszkolaki z naszego przedszkola spotkały się, aby wspólnie świętować nadejście Wiosny. Dzieci z najmłodszej grupy "Biedronki" w kolorowych strojach wprowadziły nas w atmosferę wiosenną poprzez inscenizacje do piosenki "Idzie Wiosna polną drogą". Następnie Pani Patrycja odczytała list od samej Pani Wiosny, skierowany do przedszkolaków z Przedszkola Gminnego w Rabie Wyżnej, co dodatkowo podbiło atmosferę spotkania. Nie zabrakło także ciekawych zadań związanych z pożegnaniem Zimy i powitaniem Wiosny, które dzieci z wielkim entuzjazmem realizowały. Przedszkolaki wykorzystały swoje umiejętności muzyczne, grając na instrumentach, aby w odpowiedzi na prośbę Pani Wiosny rozbudzić do życia przyrodę, a także symbolicznie pożegnać Zimę, korzystając z "hałaśników".

Ten dzień w naszym przedszkolu był niezwykle radosny i kolorowy. Nadejście nowej pory roku - wiosny - stanowiło nie tylko okazję do wspólnej zabawy, ale także umożliwiło ukazanie dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Po części artystycznej, wszyscy wyruszyliśmy na wiosenny spacer. Promienie słoneczne rozgrzewały radosne buzie dzieci, które szukały pierwszych oznak nadejścia wiosny. Dzieci spacerowały w towarzystwie śpiewu ptaków i zapachu kwitnących kwiatów.

POWITANIE WIOSNY - GALERIA