Akcja charytatywna "Łańcuch dobra" - 2023/24

Wesołych Świąt, Drzewo, Dekoracje

Nasze przedszkole wzięło udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej "Łańcuch dobra" (VI edycja), organizowanej przez Stowarzyszenie "Pro Salute",czynnie wspierające terapię i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych, w tym z dystrofią mięśniową. Zadanie polegało na wykonaniu możliwie najdłuższego łańcucha choinkowego z papierowych pasków, aby pobić ubiegłoroczny rekord.  Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą. Naszym przedszkolakom udało się wykonać łańcuch o długości 240 metrów. Zachęcamy wszystkich do wsparcia chorej Martyny, poprzez datki do puszki i nabywanie naszego łańcucha.

ŁAŃCUCH DOBRA - GALERIA