Starszaki w szkole 2022/23

Dzieci, Szkoła, Edukacja

5 czerwca starszaki z grupy “Słoneczka” oraz “Sarenki”  odwiedziły Szkołę  Podstawową im. św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Pod opieką Pani Pedagog Edyty Makoś-Siepak,  koordynatora spotkania, starszaki miały okazję poznać tajniki szkolnej przygody. Pani Pedagog oprowadziła przedszkolaków po szkole.

Dzieci  miały okazję zwiedzić sale lekcyjne, gdzie mogły zobaczyć kolorowe i przytulne przestrzenie, w których uczniowie spędzają czas na nauce i zabawie. Starszaki były zachwycone plastycznymi pracami na ścianach, licznymi planszami edukacyjnymi oraz kącikami tematycznymi, które rozbudzały ich ciekawość i fantazję. Zwiedziły także stołówkę oraz sekretariat. Dzieci mogły poznać Panie uczące w “zerówce”, przywitać się ze starszymi kolegami - absolwentami naszego przedszkola. Przedszkolaki mogły przekonać się, że szkoła to przyjazne miejsce, gdzie można się uczyć i bawić, poznawać świat i nawiązywać nowe przyjaźnie. Tak miło spędzony czas oraz pozytywne wrażenia pozwolą dzieciom łatwiej zaadaptować się w szkole. Jesteśmy pełni nadziei, że po wakacjach chętnie tu wrócą, a na ich twarzach będzie gościł uśmiech.

Spotkanie to było nie tylko wyjątkowym doświadczeniem dla starszaków, ale również dowodem na to, że współpraca i wzajemne wsparcie między przedszkolem a szkołą  przynosi wiele korzyści. Wydarzenie to z pewnością wzbudziło u dzieci pozytywne odczucia, umocniło ich poczucie tożsamości z przyszłą szkołą i zachęciło do dalszego rozwijania swoich umiejętności i pasji.

STARSZAKI W SZKOLE - GALERIA